Zodpovědné hraní

Poslední výhry

Zodpovědné hraní

Společnost MOD PLAY, a.s. jako legální provozovatel hazardních her plně respektuje a podporuje rozumnou a odůvodněnou regulaci odvětví svého podnikání, zaměřenou zejména na zabránění účasti na hazardních hrách nezletilým osobám, průhlednost kapitálu a peněžních toků a na ochranu veřejného pořádku. Zaměstnanci a spolupracovníci společnosti jsou proškoleni v zásadách bezpečného hraní a prevenci proti vzniku patologického chování, které může vzniknout, pokud tyto zásady nedodržujeme.  

Samozřejmě, že nejlepší prevencí je vlastní zodpovědnost.

Hraní nezletilých

Hraní hazardních her osob mladších 18 let je v ČR nezákonné. U všech našich klientů probíhá v rámci identifikace k ověření plnoletosti prostřednictvím registru obyvatel, vedeným státní správou. V prostředí land based není osoba mladší 18 let vpuštěna do našich herních prostor. V prostředí online není osobě mladší 18 let povoleno pokračovat v registraci a není jí tak umožněno účastnit se hazardních her.

Jak udržet hraní pod kontrolou

Pro bezpečné a zodpovědné hraní doporučujeme dodržovat následující pravidla:

  1. Hraní je Vaše zábava, ne zdroj výdělku.
  2. Využijte nastavení nabízených sebeomezujících opatření – nastavit si je můžete ve složce Nastavení – Herní limity.
  3. Při hraní dělejte přestávky.
  4. Nenechte se ovlivnit ve Vašich rozhodnutích.
  5. Nezdvojnásobujte částky pro získání prohraných peněz zpět.
  6. Nehrajte, jste-li pod vlivem alkoholu, drog nebo celkově unaveni.  
  7. Sledujte, jak dlouho hrajete.
  8. Nastavte si rozpočet a dodržujte jej.  
  9. Hraním se pouze bavte.

Hraní v rozumné míře a v rámci osobních finančních možností není důvodem k obavám. Pokud však cítíte, že nemáte své hraní plně pod kontrolou, doporučujeme Vám zodpovědět si následující otázky:

  1. Vyhýbáte se práci nebo ostatním povinnostem, abyste mohli hrát?
  2. Hrajete proto, abyste utekli od neuspokojivého nebo nešťastného života?
  3. Když hrajete a dojdou Vám peníze, cítíte potřebu co nejdříve opět hrát?
  4. Hrajete do poslední koruny nebo dokonce prohrajete i peníze určené na jiné věci?
  5. Lhali jste někdy o penězích, které jste prohráli?
  6. Kritizovali ostatní někdy to, že sázíte?
  7. Ztratili jste zájem o rodinu, přátele a své záliby na úkor hraní?
  8. Když prohrajete, máte pocit, že musíte vsadit znovu a zkusit peníze získat zpět?
  9. Máte chuť hrát po hádkách, při špatné náladě, nebo když jste zklamaní?
  10. Máte kvůli hraní deprese?

S každou Vaší kladně zodpovězenou otázkou narůstá i pravděpodobnost, že můžete mít s hraním problémy. Tyto otázky jsou však pouze orientační, diagnózu ohledně problematického hraní může stanovit pouze odborník.

Pokud si o tom chcete s někým promluvit, kontaktujte instituci zabývající se prevencí a léčbou problému s patologickým hráčstvím: 

Klinika adiktologie 1. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze 

Všeobecná fakultní nemocnice v Praze, na adrese Apolinářská 4, Praha 2, tel.: 224 968 208, e-mail: adambulance@vfn.cz       

Vyloučení z účasti na hazardních hrách prostřednictvím rejstříku vyloučených osob

Hazardní hry by měly být vždy zábavou, nikoli rizikem pro Vás nebo Vaše blízké. Pokud se ocitnete v situaci, kdy cítíte potřebu své hraní omezit z vlastní vůle, nebo pokud spadáte do skupiny osob, pro které je účast na hazardních hrách zákonem zakázána, může Vám pomoci Rejstřík vyloučených osob („RVO“). Tento nástroj je navržen tak, aby chránil jednotlivce před negativními dopady hazardu a poskytl podporu při udržení kontroly nad hraním.

Co je Rejstřík vyloučených osob?

Rejstřík vyloučených osob je centrální evidence fyzických osob vedená Ministerstvem financí ČR, do které jsou zařazeny fyzické osoby, které se samy rozhodly vyloučit z účasti na hazardních hrách, nebo které do něj spadají na základě zákonných kritérií. Mezi tyto fyzické osoby patří:

• osoba, která pobírá dávky pomoci v hmotné nouzi, s výjimkou mimořádné okamžité pomoci, podle zákona upravujícího pomoc v hmotné nouzi a podle zákona upravujícího životní a existenční minimum,

• osoba, která je starší 18 let a je s osobou podle písmene a) společně posuzována podle zákona upravujícího pomoc v hmotné nouzi a podle zákona upravujícího životní a existenční minimum,

• osoba, které bylo uloženo předběžné opatření zákazu her a sázek podle zákona upravujícího trestní řízení,

• osoba, které bylo uloženo přiměřené omezení a přiměřená povinnost zdržet se hazardních her, hraní na hracích přístrojích a sázek nebo ochranné léčení spočívající v léčbě závislosti na hazardních hrách podle trestního zákoníku,

• osoba, vůči které je pravomocně zjištěn úpadek podle zákona upravujícího úpadek a způsoby jeho řešení,

• osoba, která má k nezaopatřenému dítěti vyživovací povinnost, kterou neplní, a tomuto dítěti je přiznáno náhradní výživné pro nezaopatřené dítě podle zákona o náhradním výživném,

• osoba, která využila prostředek pro zamezení účasti na hazardní hře.

Zařazení do RVO znemožňuje účast na všech legálních hazardních hrách provozovaných v ČR, a to jak v online prostředí (hazardní hry provozované prostřednictvím internetu), tak v kamenných provozovnách.

Jak se nechat zapsat do RVO?

Pokud se chcete dobrovolně zapsat do RVO, můžete tak učinit prostřednictvím příslušného formuláře na webových stránkách Ministerstva financí ČR nebo provést zápis prostřednictvím provozovatele na našich internetových stránkách, sebevyloučení je možné aplikovat pouze na 48 hodin nebo na dobu neurčitou, nejméně na 12 měsíců.

• zápis do RVO na 48 hodin pomocí tlačítka PANIC BUTTON, které je umístěno na dolní liště u desktopové verze nebo v horní liště u mobilní verze.

• zápis do RVO natrvalo (s možností žádosti o vyjmutí z RVO po jednom roce ze strany Ministerstva financí ČR).

Jak dlouho zápis natrvalo v RVO trvá?

Zařazení do RVO natrvalo je platné na dobu neurčitou, nejdříve ale můžete o jeho zrušení požádat po uplynutí 12 měsíců od data zápisu pouze prostřednictvím žádosti Ministerstva financí ČR.